Essential Tips/About

از IRMUG
پرش به: ناوبری، جستجو

برای نوشتن این کتاب انگیزه‌هایی داشتم که در ویرایش اول نوشتم و نیازی به تکرار نیست. متاسفانه نمی‌توانم ادعا کنم در حدود یکسالی که از انتشار ویرایش اول می‌گذرد مشکلاتی چون کمبود منابع آموزشی فارسی، انفعال و نبود حامی برای حمایت، چاپ و توزیع کتاب حل شده است.

همچنان مدیران و کاربران ایرماگ(که خوشبختانه نسبت به سال قبل بسیار فعالتر شده‌اند) با مطالب، خبرها، گزارش اشکالها و فعالیت در انجمنهای گفتگو تنها فعالان مک در ایران هستند و توسط شرکتهای فروشنده هرچند تلاشهایی صورت می‌گیرد اما هنوز تاثیر چندانی در اطلاع‌رسانی صحیح ندارند.

مهاجرت اپل به پردازنده‌های Intel که باعث افزایش علاقه به مک و فروش آن -به خصوص لپ‌تاپها- در ایران شده است بیش از پیش اهمیت به‌روز کردن محتوای این کتاب را نشان می‌دهد.

لازم به ذکر است که در این ویرایش دو نکته‌ی آخر(لیست فروشگاهها) حذف شده و دو نکته‌ی جدید جایگزین آنها شده‌اند.

یقینا عنوان نویسنده برای من مناسب نیست چون مطالب این کتاب در حقیقت گردآوری تلاشهای تمام مدیران ایرماگ است، تلاش دوستانی چون علی صمدی، بهنام، احمد و آرمین که به من و سایر کاربران ایرانی مک بیش از حد قابل تصور لطف دارند. جالب اینکه همگی ساکن خارج از کشور هستند.

در مورد ویرایش دوم این کتاب هم مانند گذشته کاملا آزادید آن را برای خود و دوستانتان چاپ کنید اما برای چاپ تجاری آن لطفا اول با من هماهنگ کنید.

علی رستگار، ۲۳ آذر ۱۳۸۵